Msze św. w naszej parafii:

Dni powszednie:
7.00, 15.00, 18.30

Niedziela i Święta:
7.00, 8.30, 10.00, 11.30,
13.00, 18.30, 20.00 (w okresie wakacji: lipiec-sierpień)

PIELGRZYMKA DO FATIMY - ZAPROSZENIEParafia Miłosierdzia w Warszawie przy ul. Ateńskiej 12
zaprasza na:
PIELGRZYMKA DO FATIMY NA 100 – LECIE OBJAWIEŃ MATKI BOŻEJ

28 MAJA – 4 CZERWCA 2017

PROGRAM:

Dzień 1: Wylot do Lizbony
O ustalonej godzinie spotykamy się na lotnisku Okęcie w Warszawie (zbiórka około godz. 15:00). Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Portugalii o godz. 17:10*. Lądowanie w Lizbonie o godz. 20:15* czasu lokalnego. Transfer do hotelu w Lizbonie. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: Lizbona
Rano, po śniadaniu, udamy się na zwiedzanie stolicy Portugalii – Lizbony. Podejdziemy do: Kościoła p.w. Św. Antoniego, gdzie urodził się św. Antoni. Msza Św. W tym dniu zobaczymy także perłę architektury portugalskiej – manueliński klasztor Hieronimitów, słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie przejedziemy do centrum Lizbony, urokliwymi uliczkami podejdziemy do Katedry gdzie od wieków szczególną czcią otaczany jest patron miasta – św. Wincenty oraz zamku św. Jerzego, skąd roztacza się wspaniała panorama na całą stolicę Portugalii. Przejazd do Fatimy, zakwaterowanie, obiadokolacja. Wieczorem, po kolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami. Nocleg.

Dzień 3: Aljustrel, Fatima
Rano, po śniadaniu weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej, urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria. Następnie udamy się na zwiedzanie Aljustrel, gdzie znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża. Następnie udamy się do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas, których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie, nawiedzimy: Kaplicę Objawień - serce tego sanktuarium, Bazylikę Matki Bożej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Św. Jana Pawła II. Msza Św. w jednej z wielu Kaplic, ufundowanych dla pielgrzymów z całego świata. Wieczorem powrócimy do hotelu na obiadokolację i nocleg. Wieczorem, po kolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami.

Dzień 4: Batalha, Alcobaca, Nazare, Fatima
Rano po śniadaniu i Mszy Świętej udamy się do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV - XVI wiek). Następnie udamy się do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria wpisany na listę UNESCO. Stąd przejedziemy do Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Na szczycie urwistej skały w średniowieczu powstało niewielkie miasteczko Sitio. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki N.M.P. oraz wielu cudów. Nazare sławne jest również jako kurort chlubiący się z powodu szerokiej, piaszczystej plaży. Wieczorem wrócimy do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. Wieczorem, po kolacji uczestniczyć będziemy w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami.

Dzień 5: Braga, Santiago de Compostela
Śniadanie w hotelu. Następnie przejedziemy do Hiszpanii do Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się na obrzeżach miasta Bragi – dawnej siedziby Prymasa Portugalii. Nawiedzimy Sanktuarium Bom Jesus, co oznacza Sanktuarium Dobrego Jezusa z Góry, do Sanktuarium prowadzą słynne, blisko 116 metrowe schody. Następnie przejedziemy do Santiago de Compostela. Nawiedzimy Katedrę, w której znajdują się relikwie Jakuba Apostoła, zobaczymy słynny Portyk Chwały oraz drzwi otwierane tylko w Roku Jubileuszowym. Nawiedzimy także kryptę w której oddamy cześć Apostołowi Jakubowi. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: Porto, Coimbra, Fatima
Rano, po śniadaniu wyjedziemy z Santiago de Compostela. Po drodze do Fatimy zatrzymamy się w Porto, największym mieście w północnej Portugalii, zlokalizowanym na zboczach wzgórz otulających ujście rzeki Douro do oceanu. Zasmakujemy widoków miasta w czasie rejsu po „Złotej Rzece” jak nazywana jest Douro. Następnie przejedziemy do Coimbry, historycznej stolicy Portugalii z założonym w 1290 r. uniwersytetem ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Po zakończonym zwiedzaniu wrócimy do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem uczestniczyć będziemy w przepięknym nabożeństwie różańcowym z lampionami. Nocleg.

Dzień 7: Sintra, Cabo da Roca, Cascais
Rano po śniadaniu przejedziemy do Sintry, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W centrum zobaczymy Pałac Narodowy. W tym dniu udamy się także na Cabo da Roca - przylądek, który jest najdalej wysuniętym na Zachód punktem Europy. Jest to skalisty cypel z latarnią morską, wznoszący się na wysokość 140 m ponad falujący Atlantyk, z którego roztacza się przepiękny widok na bezkresny ocean. Następnie przejedziemy trasą nadmorską, zatrzymując się na odpoczynek w miejscowości Cascais. Wieczorem przyjedziemy do hotelu w okolicy Lizbony. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8: Portugalia – Polska
Wcześnie rano przejedziemy na lotnisko w Lizbonie. Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Warszawy o godzinie 11:20* czasu lokalnego. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie godzinie 16:15*. Zakończenie pielgrzymki.

KOSZT: 3490 zł

ZALICZKA DO 15 LISTOPADA – 500 zł

WPŁATA NA KONTO:
Paweł Rogowski
43 1160 2202 0000 0002 4855 0502
tytuł: Fatima 2017


CENA ZAWIERA:

- przelot portugalskimi liniami lotniczymi na trasie: Warszawa – Lizbona – Warszawa (lot bezpośredni);
- transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki;
- 7 noclegów w hotelach *** (pokoje 2-osobowe z łazienkami);
- wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji;
- ubezpieczenie Signal Iduna: KL (10.000 EUR), NNW (7.000 PLN), choroby przewlekłe;
- opiekę polskojęzycznego, doświadczonego pilota;
- codzienna Msza św.
- podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu, słuchawek (110 euro/osobę – kwota płatna u pilota w autokarze, z której na koniec pielgrzymki pilot się rozlicza);
- dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji;
- świadczeń niewymienionych w ofercie;

WAŻNE INFORMACJE:

B.P. Orlando Travel zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
B.P. Orlando Travel nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze. W przypadku zmiany godzin przelotów B.P. Orlando Travel zastrzega sobie możliwość zmian w programie.