22 grudnia 2014:

Wigilia dla samotnych

Już po raz piąty w naszej parafii została zorganizowana Wigilia dla osób samotnych.

Idea takiego spotkania zrodziła się po pierwszej wizycie duszpasterskiej, kiedy odkryliśmy, że w naszej parafii mieszka bardzo wiele osób samotnych, dla których okres Świąt Bożego Narodzenia jest czasem wyjątkowo trudnym. W następnym roku udało się przejść od pomysłu do realizacji i przy pomocy niewielkiej, ale bardzo prężnej grupy naszych parafian zorganizowaliśmy pierwszą taką Wigilię. Od razu nabraliśmy przekonania, że pomysł był dobry i potrzebny.

W spotkaniach tych uczestniczy kilkanaście osób. Oczywiście, nie są to wszyscy, do których kierowane jest zaproszenie. Stąd co roku nasze apele, aby zawiadamiać tych, którzy mogliby (i chcieli) skorzystać z możliwości świętowania w gronie życzliwych osób.

Wieczerzę rozpoczynamy fragmentem Ewangelii o narodzeniu Chrystusa, składamy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem, śpiewamy kolędy i siadamy przy suto zastawionym tradycyjnymi wigilijnymi potrawami stole.

Co roku tym spotkaniom towarzyszy jakiś akcent artystyczny (m.in. pokaz iluzji, występ zespołu GLITTER, naszej parafialnej scholki dziecięcej). W tym roku zachwycało nas pięknym graniem kolęd profesjonalno – amatorskie trio (skrzypce, gitara, akordeon).

Na koniec o uczestnikach nie zapomina też Św. Mikołaj.

Dziękujemy bardzo wszystkim, dzięki którym możliwe jest organizowanie tych Wigilii: tym, którzy przygotowują pyszne potrawy i ciasta, przynoszą potrzebne produkty, przygotowują pięknie sale i zajmują się obsługiwaniem naszych miłych Gości!

Do zobaczenia za rok!

xP

(zdjęcia: ks. Paweł Rogowski)
kliknij na zdjęcie aby powiększyć