Dni powszednie:

HISTORIA PARAFII

Pielgrzymki parafialne

Pielgrzymka do Świnic - 28 sierpnia 2005

W niedzielę, 28 sierpnia, grupa 50-ciu naszych parafian miała szczęście uczestniczyć w obchodach 100-lecia urodzin i chrztu św. s. Faustyny. Z różnych stron do Świnic w tym dniu przybyło kilkanaście tysięcy pielgrzymów.
Po Mszy św., której przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering odbyła się ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod nowopowstające Sanktuarium Narodzin i Chrztu św. s. Faustyny.
Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam uczestniczyć w tej pielgrzymce. A na dodatek, po drodze, zatrzymaliśmy się w Tumie Łęczyckim, gdzie stoi najpiękniejszy kościół romański w Polsce. Też bym go chyba w życiu nie zobaczyła, gdybyś mnie, kochana Faustyno, nie pociągnęła do siebie na to twoje stulecie. Dziękuję Ci. Dziękuje również za wspaniałą organizację pielgrzymki.