Dni powszednie:

HISTORIA PARAFII

Pielgrzymki parafialne

Pielgrzymka do Czerwińska - 5 kwietnia 2003

Dnia 5.04. 2003 r. o godz. 7.00 wyruszyliśmy - w liczbie 50 osób - z naszej Parafii na pielgrzymkę autokarową do Czerwińska nad Wisłą, by uczestniczyć w Misterium Męki Pańskiej.
Po przybyciu do Czerwińska uczestniczyliśmy najprzód w Drodze Krzyżowej, a naspnie dzięki uprzejmości miejscowych księży Salezjanów, którzy obecnie opieukją się Bazyliką pw. Zwiastowania NMP, zapoznaliśmy się z historią świątyni "perły Mazowsza", która jest najstarszym obiektem sakralnym na nizinie mazowieckiej i jedynm z najcenniejszych zabytków architektury w stylu romańskim w Polsce.
Po historycznej wędrówce i krótkim odpoczynku wzięliśmy udział we Mszy Swiętej, której przewdoniczył miejscowy kustosz Bazyliki. Koncelebrował nasz Ksiądz Proboszcz. Następnie o godzinie 13.30 uczestniczyliśmy w Misterium, które od wielu już lat klerycy seminarium księży Salezjanów wystawiają prowadząc tym samym dzieło ewangelizacji. Uczestniczenie w takim spektaklu to swoiste niepowtarzalne rekolekcje wielkopostne, które wprowadzają w tajemnicę Męki Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa, prowokując tym samym widza do refleksji nad tajemnicami Świętego Triduum.
Każdy z nas z tej pielgrzymki powrócił ubogacony zarówno treścią religijną jak i historyczną.