28 września 2014:

Festyn parafialny - Niebo nad Ateńską

28 września tego roku w naszej Parafii odbył się Pierwszy Parafialny Piknik Rodzinny. Organizatorami byli: Ks. Proboszcz Andrzej Dybek, Pan Tomasz Kucharski - Burmistrz Dzielnicy Praga Południe, ale przede wszystkim parafianie na czele z Elżbietą Ślusarz, Andrzejem Kołodziejczykiem i Andrzejem Wyrożemskim.

Już od rana można było napić się kawy lub herbaty, aby poczuć atmosferę festynu. O godzinie czternastej oficjalnego otwarcia dokonali wyżej wymienieni organizatorzy. Na scenie nie zabrakło też ks. Dziekana Andrzeja Kuflikowskiego. Po wypowiedzeniu magicznych słów: "Pierwszy Parafialny Piknik Rodzinny uważamy za otwarty!!!" zaczęło się dziać na dobre. Całość prowadzili parafialni lektorzy: Kuba i Tomek.

Pierwsza na scenie pojawiła się Pani Agata Sapiecha ze skrzypcami z różnych epok. Następnie swoim pięknym tańcem zaczarowali nas: Oliwia Zawadzka i Dominik Sopoćko. Nadszedł czas na występy wokalne. Te zapoczątkował Jan Siestrzeńcewicz "GLITTER", koncertem piosenek polskich i zagranicznych. Kolejnym wykonawcą był Ryszard Kowalski z Domu Matysiaków w programie "Matysiakowe klimaty". W tym miejscu należy wspomnieć o Hani Litwic, która swoim "graniem na gitarze" zdobyła z wokalistą - Panem Ryszardem - serca publiczności. Kolejnym punktem była belgijka - czyli taniec społecznościowy. Tańczyli prawie wszyscy, przez co atmosfera zrobiła się iście rodzinna. Przez kolejną godzinę na scenie królowała ABBA - ale nie jakaś zagraniczna, ale nasza Polska!!! Młodzi ludzie swoją pozytywną energią i ogromnym zapałem pokazali, że mimo wielu zagrożeń, które czyhają na katolików nie trzeba się bać wiary - przeciwnie - można ją nieść innym ze śpiewem na ustach. Jak wiadomo na żadnym Sasko Kępskim pikniku - również naszym - nie mogło zabraknąć piosenek Agnieszki Osieckiej. Aktorzy z Teatru NORA (Nadwiślańskich Oddziałów Rezerw Artystycznych) przenieśli nas w świat poezji śpiewanej. Ślicznie zaśpiewane piosenki i barwne kostiumy stworzyły przepiękną całość - dziękujemy! Czas na wielki finał!!! Na estradzie pojawiła się Scholka parafialna pod kierownictwem Marcina "Mariusza" Bielińskiego. Na gitarze grał Mariusz Zaczkowski, a przy instrumentach perkusyjnych zasiadła Magdalena Bielińska. Koncert to klasa sama w sobie. Zresztą nie ma się co dziwić - schola istnieje już 7 lat. Jednak występy na scenie to nie wszystko

Na pikniku można było zjeść przepyszne ciasta - popijając kawą lub herbatą, czekały kiełbaski, grochówka i pajda chleba ze smalcem. Był wielki dmuchany zamek dla dzieci... zabawy dla najmłodszych prowadziła też wspólnota ABBA. Przy stoisku medycznym można było zbadać sobie ciśnienie, ale przede wszystkim nauczyć się zasad pierwszej pomocy. Chętni mogli dowiedzieć się więcej o pracy Policjanta z psem, a to dzięki uprzejmości pracowników Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII, przy ul. Grenadierów. Nie zapominając, że jest to piknik parafialny można było zapisać się do grup działających przy naszej parafii, takich jak TOTUS TUUS, ABBA, kółka różańcowe. Serdeczne podziękowania należą się również harcerzom, których pomoc była wręcz nie oceniona!!! Czuwaj!

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Boga za przepiękną pogodę i możliwość spotkania się z drugim człowiekiem. Mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy sieęponownie na kolejnym pikniku rodzinnym: "Niebo nad Ateńską".

Tomek Bieliński

Zapraszamy do galerii zdjęć z pikniku rodzinnego.