27 września 2015:

II FESTYN PARAFIALNY - Niebo nad Ateńską

„II Festyn Parafialny „Niebo nad Ateńską” uważamy za rozpoczęty!” - tymi słowami dnia 27 września 2015 roku opiekun naszej parafii Ks. Proboszcz Andrzej Dybek, Zastępca Burmistrza dzielnicy Praga-Południe p. Jarosław Karcz i organizatorka pikniku p. Elżbieta Ślusarz przywitali nas, zaczynając oficjalnie drugie już nasze parafialne święto. Uśmiechy rozpromienionych dzieci wracających z dmuchanych zamków, radosne powitania i głośne rozmowy przy pieczonej kiełbasce, przepiękne śpiewy pochodzące ze sceny i zasłuchani widzowie. Tych parę obrazków najdokładniej opisuje atmosferę, jaka panowała w tym szczególnym dniu. Przyjechały dmuchane zamki dla dzieci, były pokazy ratownictwa medycznego, kiermasz misyjny, kuponeria z nagrodami i wiele innych atrakcji, a ponadto każda ze wspólnot działających w parafii, przygotowała własne stoiska. Przekraczając bramy parafialnego placu, każdy odwiedzający mógł zobaczyć scenę, na której występowali m. in. Chór Epifania, Wspólnota Ewangelizacyjno-Modlitewna Abba, czy Teatr N.O.R.A. Całość zakończył długo oczekiwany koncert zespołu Full Power Spirit, który rozgrzał nasze ciała i głosy w ten zimny wieczór. Festyn był wyjątkowym czasem budowania relacji między parafianami i zawiązywania wspólnoty. Dziękujemy wszystkim organizatorom za ich pracę a już teraz nie możemy się doczekać tego, co nam przyniesie następny rok i kolejny festyn „Niebo nad Ateńską”!

Kuba Jusiński

Zapraszamy do galerii zdjęć z pikniku rodzinnego.