Dni powszednie:

7.00, 8.30, 10.00, 11.30,

HISTORIA PARAFII

2 - 14 kwietnia 1997:
Pielgrzymka do Rzymu z ks. Andrzejem Kuflikowskim - poświęcenie obrazu i kamienia węgielnego przez Ojca Świętego, Jana Pawła II.
Relacja: Wielkanoc jest najbardziej wyjątkowym świętem chrześcijan. Święta sprzed dziesięciu laty pozostaną w mojej pamięci do końca życia. Czwartek po Wielkanocy był bowiem początkiem drogi, której zwieńczeniem miała być wizyta u Ojca Świętego. Wraz z grupą parafian z Kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Nobla wyruszyliśmy dwoma autokarami pod przewodnictwem księdza biskupa Zbigniewa Kraszewskiego oraz księdza Andrzeja Kuflikowskiego do Rzymu, aby tam w Niedzielę Miłosierdzia Bożego uczestniczyć w prywatnej audiencji papieskiej.
Kiedy dziś spoglądam na ten sam obraz wiszący w naszej Kaplicy, te dziesięć lat wydaje się być jednym dniem. Kiedy dziś patrzę na naszą świątynię, trudno uwierzyć, że ten mały kamień węgielny, który również został pobłogosławiony przez Ojca Świętego, stał się fundamentem tak wielkiego dzieła. Późniejsza środowa audiencja generalna pozostawiła równie niezapomniane przeżycia. Pełne miłości papieskie spojrzenie dodało nam sił i utwierdziło nas w przekonaniu o ważności naszych starań.
Andrzej Musiał
Galeria zdjęć z pielgrzymki

31 października 1997:
na placu budowy został postawiony Krzyż